Zawody

Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze 2016 w Rudawie.

Dnia 3 września 2016 roku na stadionie sportowym Ludowego Klubu Sportowego „Orlęta Rudawa” w Rudawie gm. Zabierzów odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu krakowskiego. W zawodach udział wzięło 18 drużyn męskich oraz 10 drużyn żeńskich. Gminę Zabierzów reprezentowały OSP Radwanowice, która zwyciężyła w Gminnych Zawodach Pożarniczych oraz OSP Nielepice, która zajęła drugie miejsce na szczeblu Gminnym.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej drużyn męskich zajęła drużyna OSP Bosutów, kolejne miejsca na podium zdobyły drużyny OSP Książniczki oraz OSP Wawrzeńczyce.
Zwycięstwo drużyn żeńskich zdobyła drużyna z OSP Bębło, drugie miejsce zajęła drużyna OSP Poskwitów, natomiast trzecie przypadło Paniom z OSP Bosutów.
Nagrody zwycięzcom wręczał zastępca wójta Gminy Zabierzów Bartłomiej Stawarz, starosta Krakowski Józef Krzyworzeka, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP Krakowski Ziemski dh Jerzy Stopa, a także reprezentant Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie mł. bryg. Arkadiusz Kielin.